ویژگی های لیمون

تصاوير 360 درجه با کيفيت فوق العاده

ويژگي منحصر بفرد فروشگاه اينترنتي ليمون، ارائه تصاوير 360 درجه براي کالاها مي باشد که در نوع خود براي نخستين بار در ايران مي باشد. گروه ليمون تمامي توان خود را بکارگرفت تا تصاوير با حداکثر کيفيت و حداقل حجم بارگزاري ارائه شوند و بدين منظور تصويربرداري از کالاها در استوديوي تصويربرداري 360 درجه ليمون و با بکارگيري بهترين سخت افزارها و نرم افزارهاي موجود صورت گرفت.

ارائه تصاوير 360 درجه در قالب فايل هاي تعاملي (Interactive Flash Files)

در رابطه با قالب و محيط ارائه تصوير 360 درجه سعي شد تا فضايي کاملا تعاملي و در عين حال آسان براي کاربراي ارائه گردد. بخش هاي مختلف محيط 360 درجه عبارتند از:

1- پنل تنظيمات و پخش

اين قسمت شامل پنج بخش اصلي مي باشد (بالا به پايين):

الف: دکمه هاي تغيير فريم (چپ و راست) و دکمه پخش/مکث تصوير

ب: نوار تغيير بزرگنمايي تصوير (30% بزرگنمايي واقعي)

ج: نوار چرخش متوالي براي چرخش قابل کنترل از طريق پنل

د: دکمه هاي مشاهده نماهاي مختلف کالا

ه: کليد روشن/خاموش کردن نشانگرهاي تصوير 360 درجه

2- تصوير 360 درجه کالا

با حرکت ماوس به روي تصوير، نشانگر ماوس به شکل دست درآمده و نگهداشتن کليک چپ و حرکت ماوس به چپ يا راست، تصوير شروع به حرکت خواهد کرد و نماهاي مختلف کالا مشاهده مي شوند.

بر روي قسمت هاي مختلف کالا، نشانگرهايي قرار داده شده اند که با کليک بر روي آنها نماي نزديکي از آن قسمت نمايش داده خواهد شد که در صورت نياز توضيحاتي نيز در آن درج شده است، تعداد و محل اين نشانگرها در کالاهاي مختلف متفاوت مي باشند و کاربر مي تواند در صورت تمايل با استفاده از کليد قرار داده شده در پنل (مورد - ه- در قسمت فوق) آنها را خاموش يا روشن کند. لازم به ذکر است که برای برخی کالاها در داخل نماهاي نزديک نيز در صورت نياز به توضيح بيشتر و نمايش کامل تر، نشانگر قرار داده شده باشد. براي بستن هر کدام از نماهاي نزديک کافيست بر روي دکمه بستن در گوشه بالا سمت راست کليک کنيد.

 

3- دکمه ابعاد کالا

با کليک بر روي اين دکمه، ابعاد کالا (عرض، عمق، ارتفاع) برحسب سانتيمتر نمايش داده خواهد شد.

ارائه نسخه الکترونيکي دفترچه راهنما براي کالاها در قالب PDF

به منظور معرفی و توضیح هرچه بهتر کالاها، نسخه الکترونیکی دفترچه راهنمای کالاها تهیه گردیده و در قالب PDF در دسترس کاربران قرار گرفته است. این فایل ها از قسمت "فایل های مرتبط" در صفحه هر کالا قابل دریافت است.

امکان مشاهده رنگ هاي مختلف کالا به صورت AJAX در تمامي صفحات مرتبط با کالاها

رنگ کالا ها در زير تصوير آنها نمايش داده مي شوند. چنانچه کالايي بيش از يک رنگ داشته باشد، با انتخاب و کليک بر روي هر رنگ، تصوير کالا تغيير کرده و رنگ مورد نظر آن نمايش داده مي شود که اين تغيير به صورت AJAX و بدون نياز به بارگزاري مجدد تمام صفحه مي باشد.

اين ويژگي در تمامي صفحات مرتبط با کالاها قرار داده شده است. لازم به ذکر است که در صفحه کالا، انتخاب رنگ براي افزودن به سبد خريد الزامي است، حتي اگر کالا تک رنگ باشد.

قابليت فيلتر کردن کالاهاي هر دسته بندي به صورت AJAX بر اساس معيارهاي گوناگون

در داخل هر دسته بندي، مکانيزم فيلتر قرار داده شده است و به کاربر اين امکان را مي دهد تا موارد مختلفي از قبيل موجود بودن يا نبودن کالا، محدوده قيمت، شرکت سازنده، مشخصات کالا و رنگ آن را فيلتر کرده و فرآيند جستجوي کالاهاي مورد نظر را تسريع کند. مکانيزم فيلتر کردن به صورت AJAX بوده و نيازي به بارگزاري مجدد تمامي صفحه نمي باشد.

امکان افزودن کالاهاي ناموجود به ليست انتظار و آگاه سازي کاربر به طور خودکار بلافاصله پس از موجود شدن

چنانچه کالايي در فروشگاه موجود نباشد، وضعيت موجودي آن به "افزودن به ليست انتظار" تغيير مي کند و کاربر مي تواند با انتخاب آن، کالاي مورد نظر را به ليست انتظار خود اضافه کند. با اين اقدام، ضمن اطلاع مديريت از اين درخواست، با موجود شدن کالاي مورد نظر در فروشگاه بلافاصله و به طور خودکار کاربر از طريق پست الکترونيکي مطلع مي شود تا در صورت تمايل کالا را خريداري کند.

چند نکته: 1- استفاده از اين ويژگي نيازمند ثبت نام کاربر در سايت مي باشد. 2- افزودن به ليست انتظار به منزله افزودن به سبد خريد و سفارش نمي باشد و تنها يک فرآيند اطلاع رساني و آگاه سازي است؛ پس از موجود شدن کالا، کاربر مي تواند در صورت تمايل، فرآيند خريد را انجام و تکميل نمايد. 3- کاربر مي تواند در هر زمان نسبت به حذف کالاي مورد نظر از ليست انتظار خود اقدام نمايد.

راهنماي خريد لوازم خانگي براي تمامي دسته بندي هاي فروشگاه

گروه ليمون در جهت آگاه سازي کاربران و کمک کردن به آنها براي شناسايي و خريد هرچه بهتر، بخش راهنماي خريد لوازم خانگي را ارائه کرده است. در اين قسمت از فروشگاه سعي شده تا اطلاعات اساسي و مکفي در رابطه با کالاهاي حوزه لوازم خانگي در دسته بندي هاي مختلف ارائه شوند.

ارائه مشخصات فني براي کالاها در گروه بندي هاي تعريف شده به جهت بهينه سازي فرآيند مقايسه (Optimized Comparison)

گروه ليمون تلاش کرده است تا اطلاعات فني موجود در فروشگاه را به طور ويژه اي قالب گذاري کند به گونه اي که شناسايي ويژگي ها و مشخصات کالاها براي کاربران تا حد فوق العاده اي راحت و در عين حال کامل باشد. در اين راستا با تلاش بسيار، 5 گروه اصلي و حدود 400 زير گروه اصلي شناسايي و تعريف شدند و تمامي اطلاعات فني در خصوص مشخصات و ويژگي هاي کالاها در قالب اين گروه بندي ها وارد شدند. اين فرآيند در نهايت به کاربر اين امکان را مي دهد تا به يک فرآيند مقايسه بهينه سازي شده (Optimized Comparison) دسترسي داشته باشد.